بررسی انواع بازی ها

از بازی Dying Light 2 چه خبر؟

در این مطلب سراغ جدیدترین بازی استودیو Techland رفتیم. با ما همراه باشید.

بازی Dying Light 2 عنوان اکشن جهان باز آخر الزمانی ساخت استودیو Techland است که از نظر زمانی، ده تا بیست سال بعد از ماجراهای نسخه اصلی یعنی بازی Dying Light روایت می‌شود.

بازی Dying Light در سال 2015 برای پلتفرم‌های Xbox One, PlayStation 4 و PC منتشر و با استقبال خوب کاربران و منتقدین رو‌به‌رو شد. این استقبال تا جایی پیش رفت که منجر به تسخیر رتبه اول فروش ماه ژانویه 2015 توسط بازی Dying Light شد. حرکات پارکور مهیج، داستان جذاب و اکشن خوب بازی از جمله ویژگی‌های بودند که باعث موفقیت این بازی شدند.

استودیو Techland هم با درک عوامل موفقیت نسخه اول، ساخت بازی Dying Light 2 را آغار کرد. به‌طوری که طبق گفته استودیو حرکات پارکور بازی Dying Light 2 دو برابر شدند و همچنین برای داستان آن هم از Chris Avellone کمک گرفته شد. Avellone به خط‌های داستانی مهیج و پرمحتوای خود مانند بازی Fallout 2، Divinity Original Sin 2، Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords، Fallout New Vegas و… مشهور است. با حضور او به عنوان طراح داستان در مراحل توسعه بازی مطمئنیم که با داستان مهیجی روبه‌رو خواهیم شد.

همانطور که اشاره کردم، داستان بازی Dying Light 2 پانزده سال بعد از اتفاقات قسمت اول رخ می‌دهد و نام شخصیت اصلی بازی Aiden Caldwell است. یک بازمانده آلوده که توانسته از پس ویروس بربیاید. محیط بازی هم نسبت به نسخه اول چهار برابر بزرگ‌تر شده و در آن با دشمنان و اتفاقات گوناگونی رو‌به‌رو خواهید شد.

در ادامه، به بررسی تمامی اخبار مرتبط با بازی Dying Light 2 می‌پردازیم. با پی اس آرنا همراه باشید.

این مطلب با انتشار اخبار جدید به‌روزرسانی خواهد شد.

بازی Dying Light 2 طی رویداد E3 2018 معرفی شد

برای اولین بار در رویداد E3 2018 و طی کنفرانس مایکروسافت (Microsoft) بازی Dying Light 2 با انتشار تریلری معرفی شد. طی این مراسم همچنین مشخص شد پلتفرم‌های هدف این بازی Xbox One, PlayStation 4 و PC هستند.

تصمیم‌های شما، دنیای شما. بازی Dying Light 2 اولین بازی این ژانر است که انتخاب‌های شما تاثیرات قابل لمسی در بازی خواهد گذاشت. هر چیزی در بازی می‌تواند بر اساس تصمیم‌هایتان تغییر پیدا کند. این به شما اجازه می‌دهد دنیای خودتان را بسازید. تجربه هر بازیکن خاص خواهد بود.

این‌ها صحبت‌های Chris Avellone طراح بازی Dying Light 2 درباره این اثر طی معرفی بازی در کنفرانس مایکروسافت بودند. او در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد:

این بازی تمام چیزی است که شما از یک ادامه قوی از بازی اول انتظار دارید. یک ظاهر جدید از دنیای بعد آخرالزمانی که ما به آن دوران سیاه مدرن می‌گوییم.

همچنین طی این رویداد، دموی گیم پلی بازی Dying Light 2 نمایش داده شد.

بازی Dying Light 2 در رویداد E3 2019 حضور خواهد داشت

با پایان رویداد E3 2018 و معرفی بازی Dying Light 2 استودیو Techland برای یک سال در سکوت کامل خبری بود. تا این که در اردیبهشت ماه سال گذشته و مدتی قبل از برگزاری رویداد E3 2019 حساب توییتر بازی حضور این عنوان را در این رویداد تایید کرد.

بازی Dying Light 2 در کنفرانس کمپانی Square Enix نمایش داده می‌شود

با نزدیک شدن به رویداد E3 2019 مشخص شد بازی Dying Light 2 در کنفرانس کمپانی Square Enix نمایش داده خواهد شد. ناشر نسخه اول این بازی در اصل کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) بود که بعدتر استودیو Techland توانست حق انتشار این عنوان را از آن خود کند.

در آن زمان با انتشار این خبر مشخص شد این استودیو برای انتشار بازی از کمپانی Square Enix کمک گرفته و نمایش خود را در کنفرانس این کمپانی اجرا خواهد کرد.

این بازی همچنین نمایشی در کنفرانس ایکس باکس (Xbox) داشت که در کنار صحنه‌های سینماتیک و پارکور، شاهد توضیح فضای بازی توسط Aiden (شخصیت بازی) بودیم. طبق جملات او، ویروس منتشر شده در شهر تمامی شهروندان را مبتلا نکرده اما باعث تقسیم شدن مردم به دو گروه و تاثیرات این اتفاق منجر به فروپاشی جامعه شدند. در ادامه می‌توانید این تریلر را مشاهده کنید.

یک ویدیوی گیم پلی بیست دقیقه‌ای از بازی Dying Light 2 منتشر شد

در شهریور ماه سال گذشته، یک ویدیوی طولانی از گیم‌پلی بازی Dying Light 2 منتشر شد. در این ویدیو شاهد پیشبرد یکی از مراحل بازی بودیم و در آن توانستیم به‌خوبی مفهوم تاثیرگذاری انتخاب‌هایمان را در دنیای بازی مشاهده کنیم. همچنین حوادث غیر قابل پیش‌بینی که در مسیر بازی سر راه‌مان سبز می‌شوند هم در این ویدیو نمایش داده شدند.

از قسمت داستان بازی که بگذریم، شاهد حرکات پارکور نرم و روان‌تری نسبت به نسخه اول بازی بودیم. به‌نظر می‌رسد استودیو اغلب مشکلات موجود در حرکات پارکور قسمت اول بازی را به خوبی نه تنها برطرف کرده بلکه بازه حرکات پارکور را طور قابل توجهی گسترش داده است. همچنین در این ویدیو شاهد استفاده Aiden از یک وسیله گلایدر مانند جدید بودیم که در رد کردن مسافت‌های طولانی و گرفتن ضربه‌های سقوط موثر واقع می‌شود.

در نهایت اگر استودیو Techland بتواند وعده‌های خود را در این بازی عملی کند، مطمئنا شاهد یک پیشرفت چشمگیر در سطح بازی‌های اکشن جهان باز خواهیم بود.

بیش از صد ساعت محتوا برای بازی Dying Light 2 تایید شد

Tymon Smektala طراح ارشد بازی Dying Light 2 در سال گذشته طی مصاحبه‌ای تایید کرد که داستان اصلی بازی چیزی حدود 15 ساعت محتوا دارد که البته با توجه به نحوه بازی بازیکنان می‌تواند بیشتر شود. او در مصاحبه عنوان کرد:

محاسبه‌ی آن [زمان داستان بازی] برای یک بازی جهان‌باز خیلی سخت است. اینکه چقدر طول می‌کشد تا بازی را تمام کنید اساسا به نحوه‌ی بازی شما و چیزهایی که بین نقطه‌ی A و نقطه‌ی B طی هر ماموریت اتفاق می‌افتد، بستگی دارد.

به‌علاوه در بازی مانند این، موقعیت‌های غیرمنتظره‌ی زیادی رخ می‌دهد. چیزهای زیادی حین بازی در لحظه رخ می‌دهند که مجبورید به آن‌ها واکنش نشان دهید. به هرحال بخش داستانی بازی ۱۵ تا ۲۰ ساعت طول می‌کشد و کل محتوای بازی بیش از ۱۰۰ ساعت است.

بنابراین با توجه به صحبت‌های Smektala می‌دانیم که بازی بیش از 100 ساعت محتوا خواهد داشت. طی مصاحبه همچنین تایید شد که این بازی برای کنسول‌های نسل بعدی Xbox Series X و PlayStation 5 هم منتشر می‌شود.

تاریخ انتشار بازی Dying Light 2 به زمان نامعلومی موکول شد

طی تریلر منتشر شده در رویداد E3 2019 مشخص بود که استودیو Techland بهار 2020 را برای انتشار بازی در نظر گرفته بود. اما با گذشت یک سال از رویداد E3 و نزدیک شدن به زمان وعده داده شده، حساب توییتر بازی اعلام کرد که تاریخ انتشار بازی تا زمان نامشخصی عقب می‌افند. 

این اتفاق کمی بعد‌تر منجر به ایجاد شایعه‌هایی درباره مشکلات متعدد در روند توسعه بازی شد.

مشکلات ساخت بازی Dying Light 2 تمامی ندارند

ماه گذشته، یک رسانه لهستانی به نام PolskiGamesdev.pl مدعی شد که مراحل ساخت بازی Dying Light 2 دچار مشکل شدند. طبق گفته‌های یک توسعه‌دهنده از استودیو Techland که نمی‌خواسته نام‌اش فاش شود، مراحل توسعه بازی دچار بهم‌ریختگی کامل شدند و هیچکدام از اعضای بالارده استودیو هنوز به نظر نهاییشان درباره بازی نرسیدند.

طبق گزارش‌ها، این رسانه ادعا کرده یکی از دلایل این بی‌نظمی و ناهماهنگی در مراحل توسعه بازی، مربوط به اختلاف نظرهای Chris Avellone نویسنده ارشد و طراح داستان بازی با Adrian Ciszewski کارگردان بازیست. Avellone قصد دارد داستانی پیچیده به سبک خود خلق کند و این با شیوه‌های استودیو Techland همخوانی ندارد.

هرچند Avellone در مصاحبه‌ای این موضوع را کاملا رد کرده و گفت:

من کار کردن روی بازی Dying Light 2 و با استودیو تک‌ لند را دوست دارم. عناصر مربوط به طراحی بازی مورد بحث و تکرار قرار گرفتند که جز معمولی از روند توسعه یک بازی است. دز نهایت، تو هر کاری بتوانی انجام می‌دهی تا از گیم‌پلی و چشم‌انداز بازی پشتیبانی کنی. این وظیفه یک طراح است.

وقتی Adrian Ciszewski و من درباره داستان بازی بحث می‌کردیم، من هیچوقت احساس نکردم که جنگی میانمان وجود دارد. برای تمامی عناصر طراحی و نه فقط داستان بازی طبیعی است که بحث‌ها تکرار شوند. داستان یک عنصر کلیدی در بازی Dying Light 2 بوده و برای من و تیمم مهم است که بتوانیم آن را درست انجام دهیم.

در کنار این گزارش‌ها به نظر می‌آید خروج 50 نفر از کارکنان استودیو از جمله Pawel Rohlder سرپرست سابق فناوری در استودیو Techland که نقش پررنگی در ساخت موتور Chrome استودیو داشته در دنباله همین سردرگمی‌های روند توسعه بازی Dying Light 2 رخ داده است.

هرچند ممکن است تمامی این عناوین مطرح شده تنها شایعه‌ باشند، اما تاخیرهای پی‌درپی تاریخ انتشار بازی به این شایعه‌ها قوت می‌بخشد.

استودیو Techland به شایعات منتشر شده واکنش نشان داد

بعد از انتشار اخباری مبنی بر وجود مشکلات متعدد در روند توسعه بازی Dying Light 2 سخنگوی روابط عمومی استودیو بیانیه‌ای در سایت wccftech منتشر کرد که در ادامه متن کامل آن را مشاهده می‌کنید.

در Techland ما به عنوان یک تیم در کنار هم کار می‌کنیم و به عنوان یک تیم رشد می‌کنیم. مفتخریم که تعداد زیادی از کارکنان‌مان تصمیم گرفتند برای سال‌ها با ما همکاری داشته باشند.

مقاله منتشر شده نظرات مختلفی چه از طرف کارکنان ما و چه منابع دیگر در خود داشت. هر کدام از این نظرات برای ما مهم‌اند و ما با احتیاط کامل در حال بررسی موضوعات پیش‌آمده هستیم. درباره بازی Dying Light 2 هم مراحل توسعه بازی طبق برنامه زمان‌بندی که اول سال آماده کردیم پیش می‌روند.

همان‌طور که متوجه شدید، به‌نظر نمی‌رسد که Techland قاطعانه این مشکلات را رد کرده باشد و در عوض، در تلاش برای استفاده از این نظرات به منظور بهبود وضعیت توسعه بازی است.

همچنین در بیانیه‌ای دیگر، این استودیو شایعات مربوط به مشورت‌های بین کمپانی مایکروسافت و اعضای بالارده استودیو را برای خرید استودیو رد کرده است.

ما [استودیو] مستقل باقی می‌مانیم و با هیچ کسی برای واگذاری استودیو در حال مشورت نیستیم.

Ola Sondej مدیر روابط عمومی استودیو Techland همچنین در توییتر اظهار کرد که روند توسعه بازی به خوبی پیش می‌رود و خرید استودیو را توسط مایکروسافت رد کرد.

طراح ارشد بازی Dying Light 2 گفت در آخرین مراحل پروژه هستیم

Tymon Smektala طراح ارشد بازی طی مصاحبه‌ای در چند هفته گذشته، اظهار کرد که پروژه توسعه این بازی در آخرین مراحل خود قرار دارد. هرچند از اعلام تاریخ انتشار بازی امتناع کرد.

بازی Dying Light 2 در آخرین مراحل توسعه خود قرار دارد. یک تیم کامل در استودیو Techland روی اعلام تاریخ انتشار بازی و اطلاعات همراه با آن کار می‌کنند و می‌دانم که قصد دارند تا بازیکنان را غافلگیر کنند. به همین دلیل نمی‌خواهم آن را برای بازیکنان و جامعه‌مان اسپویل کنم.

طبق صحبت‌های Smektala به نظر می‌رسد باید به زودی منتظر اعلام تاریخ انتشار جدید بازی Dying Light 2 باشیم

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
مشاهده بیشتر

علی زمانی

نیوز گیمر پر ببینده‌ترین مجله‌ی اینترنتی فارسی‌زبان در حوزه‌ی سرگرمی است. نیوزگیمردر بهمن ماه 98 شروع به کار کرد و به منبع اخبار دنیای سرگرمی، مقالات راهنمای خرید، بررسی محصولات مخصوص گیمینگ و مقالات تحلیلی تبدیل شد. نیوزگیمرمورد اعتمادترین رسانه برای رویدادهای فناوری، بررسی گجت‌ها و پوشش نمایشگاه‌های داخلی و خارجی برای کاربران ایرانی است.زمان گیم در زمینه‌های مختلفی نظیر بازی‌های ویدیویی، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی محتوا تولید می‌کند. این محتوا شامل نقد بازی، نقد فیلم، نقد سریال‌های تلویزیونی، معرفی بازی‌های روز، معرفی بازی‌ موبایل، معرفی فیلم ایرانی، معرفی فیلم خارجی، معرفی سریال‌های تلویزیونی و ... می‌شود. نیوزگیمردر تمامی زمینه‌ها محتوای تخصصی ارایه می‌دهد. در نیوزگیمربا تمامی سبک‌های بازی، ژانرهای بازی هاو پلتفرم‌های بازی آشنا خواهید شد. در کنار آشنایی با مفاهیم تخصصی، مطالب و نقدهای مختلف در رابطه با بازی‌ها و فیلم‌های مختلف نیز وجود دارند که به آگاهی مخاطب نسبت به انتخاب آن‌ها کمک فراوانی می‌کند. بسیاری از مطالب نیوزگیمر در قالب متن ارایه می‌شوند تا جذابیت بیشتری برای کاربران داشته باشند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
رفتن به نوارابزار